Márkáink
facebook.com/Freeski.hu
Előnyök, ha nálunk vásárolsz!

SWATCH SKIERS CUP (Valle Nevado, Chile)

SWATCH SKIERS CUPSzeptember 5-12 között Valle Nevado síterepén (Chile) rendezték a big-mountain freeride sí történelmének első csapatversenyét.
A saját ötletüket megvalósító freeriderek évek óta készültek erre a megmérettetésre, és sikerült megnyerniük a SWATCH világmárkát az esemény támogatójának.
A két 8 fős csapatot a főbb kontinenseink után nevezték el: Team Europe és Team Americas.

Előbbi csapat kapitánya a svéd Kaj Zackrisson, aki napjaink egyik elismert freeride versenyzője, a Freeride World Tour (FWT) versenysorozat rendszeres résztvevője, nem utolsó sorban 2010-ben az ezüstérem boldog tulajdonosa volt. Az amerikaiak vezetője Mark Abma volt, de ő sérülése miatt nem tudott a versenyben részt venni, így ő csapatát igazgatta. Helyére Matt Margetts-et hívta meg. A pontverseny egy nap Big Mountain Freeride és egy nap Backcountry Slopestyle versenyt tartalmazott a következő formában:

Egy az egy elleni megmérettetésekben a győztes kapott 1 pontot. Összességében négyszer 8 pont begyűjtésére lett volna lehetőség, mivel mindkét kategória két fordulót tartalmazott a tervek szerint.

Szeptember 5-én, a Big Mountain napon máshogy alakult a verseny menete, és idő hiányában csak egy kört ment mindenki, így annak végeredményét vették véglegesnek. Ez a kategória lényegében egy freeride futamnak megfelelő verseny, de itt a pontozóbírók lényegében a két részvevő közül választják ki a megadott szempontok (folyamatosság, sebesség, technika, kontroll, útválasztás) alapján a győztest.

6
Chopo Diaz (CHI - 28) 1 - 0 Seb Michaud (FRA - 38)
Oakley White-Allen (USA - 32) 1 - 0 Chris Booth (AUS - 23)
Matt Margetts (CAN - 23) 0 - 1 Nicolas Vuignier (SUI - 20)
James Heim (CAN - 29) 0 - 1 Henrik Windstedt (SWE - 28)
Josh Bibby (CAN - 28) 0 - 1 Markus Eder (ITA - 20)
Rory Bushfield 0 - 1 Richard Permin (FRA - 26)
Dylan Hood (USA - 27) 0 - 1 Sverre Liliequist (SWE - 39)
Dana Flahr (CAN - 29) 0 - 1 Kaj Zackrisson (SWE - 27)

Tehát összesítésben az európaiak elhúztak, és a 4 pont előny elég soknak bizonyult.

Az amerikai csapaton volt a sor, hogy a Backcountry Slopestyle versenyen kompenzáljanak. Erre szeptember 10-én került sor, melyben két fordulóban bizonyíthattak a versenyzők. A kijelölt pálya itt épített óriási ugratókból, és egyéb természetes elemekből (sziklák, letörések) állt, puha porhavas érkezőkkel. A verseny fej-fej mellett zajlott, mindkét csapat 8-8 pontot gyűjtött, így nem sikerült Team Americas’-nak a fordítás.

Az eredmények a következők szerint alakultak tehát:

Nagyon kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott a két csapat,és a két fordulóban 8-8 pontot szereztek.
Így lett a végeredmény tehát 14 – 10 Team Europe javára.

Kaj Zackrisson és Mark Abma úgy nyilatkoztak: az idei sikereket látva már tervezik a jövő évi Swatch Skiers Cup-ot!